Main Menu

Faculty Profile

tr>
Lectures in Basic Science :-
1. Mr.Simanchal Mishra  : M.Sc. in Maths
2. Mr.Swati Kanta Mishra  : Master of Computer Application
3. Miss. Sipra kumai Panda   : M.A. In English 
4. Er. Sandipta Kumar Sahu : B.Tech ( Computer Science )
5. Mr.Radha Krushna Padhy : M.Sc. in Maths
6. Mrs. Sindhusuta Parimanik : B.Tech(Computer science)
Lectures in Mechanical :-
1. Er. Santosh Kumar Nayak  : B.tech(Mechanical) 
2. Er. M. Roshan Kumar Patro : B.tech(Mechanical) 
3. Er. Bibekananda Panda : B.tech(Mechanical) 
4. Er.Rama Krushna Mohanty : B.tech(Mechanical) 
5. Er. Ajit KumarPanda : B.tech(Mechanical) 
6. Er. Manoj Kuamr Gouda : B.tech(Mechanical) 
7. Er. Chetan Kumar Pradhan : B.tech(Mechanical) 
8. Er.Swagat Kumar Sahu : B.tech(Mechanical) 
9. Er.E Chandra Sekhar : B.tech(Mechanical) 
10. Er. Satyanarayan Pradhan : B.tech(Mechanical) 
11. Er. M. Susant Kumar : B.tech(Mechanical) 
12. Er. Pradyumna Maharana : M.tech(Mechanical) 
13. Mr. Kailash Panda : B.tech(Mechanical) 
14. Mr. Rabi Das : PG in English(Mechanical) 
Lectures in Electrical :-
1. Er. Srinibas Panda  : B.tech(Electrical) 
2. Er. Moehiram Nahak : M.tech(Electrical) 
3. Er. K. Srinivas : M.tech(Electrical) 
4. Er. Aman Nahak : B.tech
5. Er. Subhashree Mohanty   : B.tech
6. Er. Amresh Choudhry : M.tech
7. Er. Sudeepta Choudhry : B.tech
Lectures in Civil :-
1. Er. Bipina Kumar Tripathy : B.tech(Civil) 
2. Er.Sobhagya Kumari Behera : B.tech(Civil)  
3. Er. Angyashree Nayak : B.tech(Civil)  
4. Er.Saumyaranjan Pattanaik : B.tech(Civil)  
5. Er. Nrusingh Patro : B.tech(Civil)  
6. Er. Suneeta Samantasinghar : B.tech(Civil)  
7. Miss. Sipra Panda : B.tech(Civil)  
8. Mr.Sakeri Chidananda : B.tech(Civil)  
9. Mr.Jagamohan Behera : B.tech(Civil)  
Lectures in Electronics & Tele Communication :-
1. Er. Subhas Ch. Behera   : M.tech(E.T.C.) 
2. Er. Binayak Nayak : B.tech(Electrical) 
3. Er. Anuradha Padhy : B.tech(E.T.C.) 
4. Er. Anil Kumar Pradhan   : M.tech(E.T.C.) 
5. Er. Subhashree Sahu   : B.tech(E.T.C.) 
6. Er. Alok Kumar Patro   : M.tech(E.T.C.) 
7. Swagatika Nepak   : B.tech(E.T.C.) 
8. Mr.Lingaraj Pradhan   : B.tech(E.T.C.) 
Technical Staff :-
1. Aswini Tripathi   : Diploma(mechanical) 
2. Sandeep Achary   : Diploma(mechanical) 
3. Jagannath Das   : Diploma(Electrical) 
4. Balabhadra Sahoo   : Diploma(mechinical) 
5. Ram Mahapatra   : Chemistry  
6. Muna Behera   : Diploma(mechinical)  
7. S.Reddy   : Diploma(Electrical) 
8. Ajit Nayak   : Diploma(Mechanical) 
9. Jogeswar Panda   : Diploma(Electrical) 
10. Kiran Dash   : Physics  
11. Sangram Nanda   : Diploma(Electrical)  
12. Shyam Pathihari   : chemistry  
13. S.S.Pravakar Rao   : Diploma(Mechanical)  
14. Thabira Behera   : Diploma(Civil)  
Admin & Library staff :-
1. Rabindra Sahu   : Bachelor Degree(PGDCA)  
2. Jamuna Gouda   : D.C.A  
3. Rajendra Nahak   : PG  
4. Uma Sathpathy   : Bachelor Degree(TALLY)  
5. Amulya Pradhan   : B.A  
6. Madhaba Ratha   : Electrcian  
7. Sudam Majhi   :  
8. Balakrishna Patro   : CIC,PGDCS  
9. Ramanuja Majhi   :  
10. Maheswar Pradhan   : B.A(PGDCA)  
11. Sisir Dash   :  
12. Jhunu Khatua   :  
13. Geeta Nayak   :  
14. Ganapati Bhuyan   :  
15. Pramod Mishra   :  
16. Narayan Nayak   :  
17. Ganga Nayak   :  
18. Gangotri Nayak   :  
19. Akshya Nayak   :  
20. Manju Majhi   :  
21. Santosh Mahankuda   :  
22. Prafulla pollai   :  
23. Surendra Nayak   :  
24. Hadia Mallik   :  
25. Alok Nayak   :  
26. Pintu Sethi   :